نحوه ترید ارزهای دیجیتال (خرید و فروش) در صرافی بایننس

خیلی از دوستان بعد از راه اندازی کانال تلگرام سیگنال ترید ارزهای دیجیتال سوال میپرسند که چطور در بایننس خرید و فروش کنیم و بعضی از اصطلاحات ترید برای آنها غریبه است ، در این پست تصمیم گرفتیم که بطور کامل نحوه خرید و فروش و رسیدن به سود در صرافی بایننس را با تصویر توضیح دهیم.

سیگنال خرید و فروش ارزهای دیجیتال چیست ؟

اول به این سوال پاسخ میدهیم که سیگنال ترید یا خرید و فروش ارزهای دیجیتال چیست ؟ سیگنال به این معنی است که یک ارز دیجیتال را در بهترین زمان یعنی وقتی این ارز در پایین ترین قیمت خود است خریداری کرده و در بهترین زمان یعنی وقتی که قیمت آن افزایش پیدا میکند بفروشید و به سود دهی برسید. برای گرفتن بهترین سیگنال های خرید و فروش ارزهای دیجیتال بصورت رایگان میتوانید در کانال تلگرام ما عضو شوید (کانال تلگرام سیگنال ارزهای دیجیتال)

نحوه ترید در بایننس

خب حالا سراغ نحوه خرید و فروش در بایننس میرویم . قبل از هر چیز در سایت صرافی بایننس ثبت نام کنید (نحوه ثبت نام در بایننس) . بعد از ثبت نام در سایت و شرو ع ترید باید ارز خود را به بایننس منتقل کنید که بتوانید با آن ارز ترید کنید . مثلا شما در کیف پول خود بیت کوین دارید و میخواهید آن را به بایننس منتقل کنید . برای اینکار همانند تصویر زیر بیت کوین را از بین ارزها در بایننس انتخاب کرده و روی آن کلیک میکنیم . (من با موبایل انجام دادم و عکس گرفتم ، اگه با کامپیوتر کار میکنید ممکنه یه کوچولو با تصاویز متفاوت باشه ولی مراحلش یکیه)

خرید و فروش ارزهای دیجیتال

بعد از انتخاب بیت کوین همانند تصویر پایین دکمه Deposite یا وارد کردن بیت کوین را انتخاب کنید .

خرید و فروش ارزهای دیجیتال

بعد از زدن دکمه Deposite ،صفحه ای همانند تصویر زیر باز میشود که اول در بالا BTC را انتخاب کنید تا آدرس بیت کوین شما را نشان دهد ، حال میتوانید برای وارد کردن بیت کوین به کیف پولتون در بایننس این آدرس را  استفاده کنید . همانطور که در تصویر زیر مشخص است هم میتوانید آدرس را کپی کنید و هم میتوانید دکمه copy address را بزنید تا آدرس بیت کوینتون را کپی کنید و در کیف پولی که بیت کوین دارید موقع برداشت این آدرس را وارد کنید تا بیت کوینتون به بایننس منتقل شود .

خرید و فروش ارزهای دیجیتال

معمولا بسته به کیف پولی که در آن بیت کوین دارید بین نیم ساعت تا چند ساعت طول میکشد که بیت کوین به بایننس منتقل شود . این زمان ممکنه برای ارزهای دیگه کمی متفاوت باشد .

نکته : اگه ارز دیگه غیر از بیت کوین دارید یا وارد بایننس کردید ، قبل از شروع ترید آن را به بیت کوین تبدیل کنید ، چون تمام سیگنالهای ما با ارز بیت کوین انجام میشه .

حال که بیت کوینمون آماده است با یک مثال نحوه ترید را با تصویر توضیح میدهیم . فرض کنید در کانال تلگرام این سیگنال داده شده است .

ENJ/BTC ، خرید بین ۸۵۰ تا ۸۸۰ ، تارگت های فروش ۸۹۸ – ۹۳۰ – ۱۱۰۰ و استاپ لاس ۷۰۰

میخواهیم با هم همین سیگنال ترید را در بایننس انجام دهیم ، اول معنی همین سیگنال را به زبان ساده بگم ، ENJ/BTC یعنی ارز ENJ یا (Enjin Coin) را میخواهیم با بیت کوینی که داریم بخریم . ۸۵۰ یعنی این ارز را در ۸۵۰ ساتوشی یا ۰٫۰۰۰۰۰۸۵۰ بیت کوین بخریم . و در ۸۹۸ ساتوشی یا ۹۳۰ یا ۱۱۰۰ ساتوشی بفروشیم و به سود ۵ درصد یا ۱۰% یا …. برسیم . استاپ لاس ۷۰۰ هم یعنی تعیین میکنیم که اگه قیمت این ارز تا ۷۰۰ ساتوشی سقوط کرد ، ارز فروخته شود تا بیشتر از این ضرر نکنیم .

همه این کارها را میتونیم با یه دکمه در بایننس انجام بدیم و نیاز نیست که هر دقیقه چک کنیم که قیمت این ارز چقدر شده که بفروشیم که سود کنیم یا ضرر نکنیم ، چون ممکنه شما خواب باشید و این ارز به قیمتی که میخواهیم رسیده باشد و شما متوجه نشید . پس خیالتون راحت که همون موقع که میخرید ، همون موقع هم کارای فروشش رو انجام میدید که هر وقت به اون قیمت رسید خودش فروخته میشه . (از دوستانی که این چیزا رو بلدن عذرخواهی میکنم چون ممکنه این جزئیات براشون خسته کننده باشه) .

خب حالا با تصویر ، ترید (خرید و فروش) همون ارز ENJ رو انجام میدیم . اول وارد سایت بایننس میشیم و بعد از ورود در قسمت پایین دکمه Wallet رو میزنیم (سعی کنید با موبایل انجام بدید که دقیقا مانند تصاویر باشه ، بعد که چند بار انجام دادید و وارد شدید میتونید با هر دستگاه دیگه که خواستید انجام بدید).

حالا برای پیدا کردن ارز ENJ از بین ارزهایی که بایننس ساپورت میکنه ، از بالا سمت راست ،دکمه کوچک AZ را میزنیم (مانند تصویر پایین)

خرید و فروش ارزهای دیجیتال

بعد در حروف الفبایی که سمت راست عمودی ظاهر میشن ، E را میزنیم که ارزهایی که حرف اولشون E هست رو نشون بده ، بعد که ENJ را دیدید ، روش کلیک کنید (مطابق تصویر زیر)

خرید و فروش ارزهای دیجیتال

وقتی روی ارز ENJ کلیک میکنیم وارد این صفحه میشیم (تصویر پایین) ، که ما چون میخواهیم ارز ENJ را با بیت کوین ترید کنیم روی ENJ/BTC کلیک میکنیم

خرید و فروش ارزهای دیجیتال

تمامی کار خرید و فروش ما در همین صفحه انجام میشه ، پس با دقت توجه کنید که خدایی نکرده اشتباه نکنید و دچار ضرر نشید .

چون میخواهیم این ارز را بخریم از قسمت بالا BUY را انتخاب میکنیم (به صورت پیش فرض این قسمت روی BUY قرار داره) ، و بعد قسمتی که با فلش قرمز رنگ مشخص شده را کلیک میکنیم و گزینه Limit Order را انتخاب میکنیم .

ترید ارزهای دیجیتال

همانطور که در سیگنال اشاره شده ما میخواهیم این ارز را بین قیمت ۸۵۰ تا ۸۸۰ ساتوشی بخریم . حال به تصویر پایین نگاه کتید ، قیمتی که این ارز در حال حاضر است با کادر مستطیل قهوه ای مشخص شده که در حال حاضر ۸۷۶ ساتوشی است ، اگه بخواهید میتونید با همین قیمت هم بخرید یا میتونید با قیمت پایین تر مثلا ۸۶۰ ساتوشی بخرید ، قیمتی که میخواهیم بخریم را در قسمتی که با مستطیل سبز مشخص شده وارد میکنیم ، مثلا میخواهیم با قیمت ۸۶۰ ساتوشی بخریم ، پس در کادر سبز رنگ ۰٫۰۰۰۰۰۸۶۰ وارد میکنیم ، دقیت کنید که اشتباه وارد نکنید . بعد از وارد کردن قیمت ، مقداری که از این ارز میخواهیم را باید در قسمتی که آبی رنگ مشخص شده باید وارد کنیم یا بهتر است در قسمت ۲۵% ، ۵۰% ، ۷۵% یا ۱۰۰% مقدارمون را با درصد مشخص کنیم . به چه معنی ؟ فرض کنید شما کلا ۰٫۰۱ بیت کوین دارید ، اگر ۲۵% را انتخاب کنید ، یعنی با ۲۵% کل بیت کوینی که دارید ،میخواهید ارز ENJ بخرید که میشه ۰٫۰۰۲۵ بیت کوین. پس دکمه ۲۵% را انتخاب میکنیم و دکمه Buy ENJ را میزنیم ، با اینکار هر وقت قیمت ENJ به ۸۶۰ ساتوشی برزسه ، خودبخود برای شما به ارزش ۰٫۰۰۲۵ بیت کوین ، ارز ENJ خریده میشه . ممکنه چند دقیقه بعد انجام بشه یا ممکنه اصلا قیمت به ۸۶۰ ساتوشی نرسه و هیچ وقت خریدتون انجام نشه

نکته : اگه یه موقع منصرف شدید یا کلا فکر کردید قیمت ۸۶۰ کم یا زیاده و بخواهید تغییرش بدید ، در پایین کنار دکمه Wallet ، دکمه Orders قرار داره ، که اونجا میتونید خریدتون رو ببینید و اگه منصرف شدید ، دکمه cancle روبروش رو بزنید تا خریدتون کنسل بشه .

خرید و فروش ارزهای دیجیتال

مرور خرید بصورت خلاصه : چون یکم طولانی شد ، اینجا بصورت خلاصه یه بار دیگه توضیح میدم ، با توجه به تصویر بالا .

اول روی BUY کلیک میکنیم بعد از بین گزینه های پایین buy ، گزینه Limit Order را انتخاب میکنیم . در کادر سبزرنگ قیمت خریدمون را وارد میکنیم مثلا ۰٫۰۰۰۰۰۸۶۰ ، بعد مثلا دکمه کوچک ۲۵% را میزنیم که یعنی ۲۵% از کل بیت کوین هامون رو میخواهیم ارز ENJ بخریم ، بعد از انتخاب ۲۵% ، در قسمتی که با مستطیل آبی مشخص شده ، تعداد ENJ ی که میخواهیم بخریم رو نشون میده که بهش دست نمیزنیم مگه اینکه بخواهیم تعداد را کم یا زیاد کنیم ، در نهایت دکمه پایین Buy ENJ را میزنیم تا خریدمون انجام بشه . گفتیم اگه یه موقع منصرف شدید و هنوز قیمت به ۸۶۰ ساتوشی نرسیده ، میتونید در قسمت Orders برید و خریدتون رو کنسل کنید.

فروش ارز و استاپ لاس

فرض کنید که ارز ENJ را با همون قیمت ۸۶۰ ساتوشی خریدید ، به محض اینکه خریدتون انجام شد باید کارای فروشش رو انجام بدید که اگه یه دفعه قیمتش افزایش پیدا کرد ، شما تو فروش گذاشته باشید و سود کنید . حتما کارای فروش رو باید بعد از اینکه خریدتون انجام شده باشه ، انجام بدید . اگه هنوز خریدتون انجام نشده و فعلا در order هست ، نمیتونید کارای فروشش رو انجام بدید.

برای فروش در همون صفحه از بالا گزینه Sell رو انتخاب میکنیم و مطابق تصویر پایین از بین گزینه های فلش کوچک که با مستطیل قرمز مشخص شده ، گزینه OCO رو انتخاب میکنیم . (تصویر پایین)

ترید ارزهای دیجیتال

برای فروش ، دوباره سیگنالی که داده شده را مرور میکنیم . سیگنال برای فروش ارز ENJ این بود : خرید بین ۸۵۰ تا ۸۸۰ ، تارگت های فروش ۸۹۸ – ۹۳۰ – ۱۱۰۰ و استاپ لاس ۷۰۰

فرض کنید ما ENJ را در قیمت ۸۶۰ ساتوشی خریدیم و میخواهیم با ۴ درصد سود بفروشیم ، یعنی در قیمت ۸۹۸ بفروشیم .

بعد از انتخاب گزینه Sell و بعد گزینه OCO ، در مستطیل سبز رنگ قیمت فروش یعنی ۸۹۸ ساتوشی را وارد میکنیم ، باید بصورت بیت کوین وارد کنید یعنی ۰٫۰۰۰۰۰۸۹۸ ، در دو قسمت پایین که با رنگ آبی مشخص شده اند باید استاپ لاس را وارد کنیم ، استاپ لاسی که در سیگنال گفته شده ۷۰۰ ساتوشی است ، یعنی اگه قیمت به ۷۰۰ ساتوشی نزول کرد ، ارز ENJ را برای شما بفروشه که بیشتر از این ضرر نکنید .

برای وارد کردن استاپ لاس دو کادر داریم که در تصویر با رنگ آبی مشخص شده اند . در کادر بالاتر یعنی آبی پررنگ عدد ۷۰۰ ساتوشی یعنی ۰٫۰۰۰۰۰۷۰۰ را وارد میکنیم و در کادر پایینش عدد ۶۹۹ یعنی ۰٫۰۰۰۰۰۶۹۹ یعنی ۱ ساتوشی پایین تر .  به این معنی که اگه قیمت به ۷۰۰ ساتوشی رسید برای شما به قیمت ۶۹۹ ساتوشی بفروشه ، که چون شما دارید ارزونتر میفروشید ، حتما یکی بخره که شما دیگه بیشتر از این ضرر نکنید .

در کادر پایین استاپ لاس همیشه باید عدد پایینتری وارد کنید ، یعنی ارزونتر بفروشید که سریع یکی بخره که بیشتر ضرر نکنید .

در نهایت برای نهایی کردن فروش درصدی که میخواهید بفروشید را انتخاب میکنید .مثلا ۱۰۰% که یعنی ۱۰۰ درصد ENJ ی که خریدید را با قیمت ۸۹۸ ساتوشی میخواهید بفروشید و بعد دکمه Sell ENJ را میزنید تا فروشتون نهایی بشه .

نکته ۱ : همانند قسمت خرید ، شما میتونید تا قبل از اینکه ارزتون به فروش بره ، در قسمت Orders برید و اگه خواستید دکمه Cancel روبروش رو بزنید و فروشتون رو کنسل کنید و مثلا با قیمت دیگه بفروشید ، یا استاپ لاس دیگه ای .

عکس پایین مربوط به قسمت Orders هست که همانطور که در تصویر میبینید میتونید اوردرهاتون یعنی خرید یا فروش هاتون رو هر موقع که بخواهید کنسل کنید و با قیمت دیگه از اول انجام بدید.

خرید و فروش ارزهای دیجیتال

نکته ۲ : در مورد استاپ لاس ، اگه قیمت یک ارز مثلا ۲۳۱۴۴ ساتوشی یعنی ۰٫۰۰۰۲۳۴۴ بیت کوین یا حتی گرونتر مثلا ارزی قیمتش ۵۶۰۲۳۱ ساتوشی یعنی ۰٫۰۰۵۶۰۲۳۱ بیت کوین باشد ، باید فاصله بین اعداد استاپ لاس بیشتر باشه ، مثلا استاپ لاستون اگه ۵۲۰۱۲۳ هست ، باید در کادر بالاتر ۰٫۰۰۵۲۰۱۲۳ وارد کنید و در کادر پایینش عدد ۰٫۰۰۵۲۰۱۱۶ وارد کنید و دیگه مثل ارز ENJ که ما فقط یک عدد بینشون فرق میکرد نباشه. چون این ارز گرونتره این میزان فرق مثلا به تومان میشه هزار تومان و همون ۱ عدد اختلاف در ENJ هم چون ارز ارزونتری بود میشه هزار تومان.

نکته ۳ : شما میتونید در قسمت درصد مثلا ۵۰% رو برای ارز ENJ با قیمت ۸۹۸ بفروشید و دوباره همون مراحل رو انجام بدید و ۵۰% دیگه رو در قسمت بالاتر یا پایین تر بفروشید .

 

اگه سوالی در این باره داشتید در قسمت نظرات مطرح کنید تا پاسخ داده شود